14.02.2010

Emekliler bu haberi bekliyordu

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Emin Zararsız, emeklilere fark ödeme müjdesi verdi.Zararsız, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zamlı maaşlarını hesaplarına bu ay yatıracaklarını söyledi.

Zamlı maaşların yatması konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını kaydeden Zararsız şunları söyledi: “İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş zamları şubat ödeme dönemlerinde şubat ayı zamlı olarak hesaplandı. Kanunun gecikmesinden kaynaklanan ocak ayındaki paralar da hesaplarına yatırılacak. Şubat ödeme dönemlerinde emekliler bu paraları alabilecek.”

BAŞBAKAN AÇIKLAMIŞTI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yıllık 74 lira ile 175 lira arasında değişen zamlar ocak dönemine yetişememişti. Bankalara giden 7,5 milyona yakın emekli geçen yılki maaşlarını hesaplarında görünce şaşkınlık yaşamıştı. Daha önce açıklanan artışlara göre örneğin eskiden 306 lira emekli maaşı alan bir kişi ocak itibariyle 369 lira, temmuz itibariyle 380 lira alacak. Yine eskiden 750 lira alan bir emekli ocak itibariyle 812 lira, temmuz itibariyle 837 lira maaş alacak.

2 yorum:

 
Türkiye'nin En Büyük Servis Portalı