1.04.2010

Tacize uğrayan öğrenci kendini vurdu

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi R.T. (Rojda Toprak), daha önce okulda hademelik de yapan 60 yaşındaki komşusunun tacizinden sonra girdiği bunalım sonucu tabancayla kendini vurdu.

İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDU
Taciz mağduru kız öğrenci intihar girişiminde bulundu. Karnından yaralanan genç kız hastaneye kaldırıldı. Tacizci komşunun daha önce de aynı okuldan bir başka kız çocuğunu taciz ettiği ve hakkında yasal işlem yapıldığı öne sürüldü. Yaşlı komşu şu anda yurt dışında olduğu sanılıyor.

GURUR MESELESİ YAPTI
İddialara göre, Akhisar Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 8. sınıfta öğrenim gören 15 yaşındaki R.T. (15) yaklaşık 6 ay önce, daha önce okulda hademelik yapan ve komşuları olan 60 yaşındaki Hüseyin V.'nin tacizine uğradı. Kızlarının taciz olayını anlatması üzerine aile, durumu Jandarma ve Savcılığa bildirdi. Savcılığın taciz olayı ile ilgili soruşturması sürerken, yaşadığı olayın psikolojisinden kurtulamayarak iki aydan beri okula da gitmeyen, sürekli tacizcinin ne zaman tutuklanacağını soran R. T., bu olayı gurur meselesi yapıp, intihar etmek istedi.

Annesi ve kardeşinin de evde bulunduğu sırada banyo yapıp tırnaklarını kesen genç kız, giyinme bahanesi ile yan odaya geçti. Bu sırada evde bulunan eski tabancayı karnına dayayıp, tetiğe bastı.

KANLAR İÇİNDE BULUNDU
Silah sesleri üzerine odaya giren anne ve kardeşi, R. T.'yi yerde kanlar içinde yatarken buldu. 112 Acil Servis Ambulansı ile İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilen genç kız, buradaki ilk müdahalenin hemen ardından ameliyata alındı. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatın ardından Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi'ne sevk edildi. İnşaat işçisi baba Nuri T. (45), kızının 6 ay önce Hüseyin V'nin tacizine uğradığını, bu nedenle jandarma ve savcılığa şikayet ederek davacı olduklarını anlattı.

Hakkında yasal işlem başlatılan komşularının tutuklanmadığını anlatan Nuri T., "Bu olaydan sonra kızımın psikolojisi bozuldu. Sürekli olarak taciz eden kişinin ne zaman tutuklanıp cezaevine gireceğini soruyordu. İki aydan beride okula gitmiyordu. Olayın etkisinden kurtulamayan kızım, bunu gurur meselesi yapıp hayatına son vermek istedi. Allah'ın kızımızı bize bağışlaması için dua ediyoruz. Olayın tek sorumlusu, tacizci kişidir. Hakkında gerekenin biran önce yapılmasını istiyoruz. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz" diyerek acılarını dile getirdi. Olayla ilgili soruşma başlatıldığı bildirildi. Öte yandan tacizci komşunun okulda hademelik yaptığı dönemde de bir başka kız çocuğunu taciz ettiği, bu nedenle hakkında işlem yapıldığı iddia edildi.

1 yorum:

 
Türkiye'nin En Büyük Servis Portalı